Клей Томпсън, Стивън Къри водят Уориърс пред Трейл Блейзърс за 5-та поредна победа
AP News | 2023-12-24 | 06:08:49

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Клей Томпсън отбеляза 28 точки, Стивън Къри имаше 27 и Голдън Стейт Уориърс победиха Портланд Трейл Блейзърс със 126-106 на Събота за тяхната пета поредна победа.

The Splash Brothers комбинираха 22 точки през третата четвърт, за да доведат Warriors до 12 точки преднина, за да започнат четвъртата. Томпсън, който отбеляза най-малко 20 точки в последните си пет мача след бавен старт, имаше 11 поредни точки в четвъртината – отбелязвайки последователни 3s.

Поредицата от пет победи съвпада с Голдън Щатът е най-дългият за сезона. Уориърс се подобриха до 15-14, първият им път над 0,500 от 12 ноември, когато се отправят към коледния мач в Денвър.

Голдън Стейт подобри до 3-0 срещу Портланд този месец, побеждавайки Трейл Блейзърс у дома на 6 декември и като гост на 17 декември.

Две забивки на Трейс Джаксън-Дейвис и тройка на Брандин Подзиемски в началото на четвъртата поставиха Уориърс комфортно напред при 96-79 при 10:39 до края на редовното време.

Подзимски имаше 15 точки, 10 борби и седем асистенции, удължавайки поредицата си от записване на най-малко 10 точки, пет борби и пет асистенции до шест поредни мача.

Анферни Саймънс, след като отбеляза рекорд за сезона 41 точки срещу Вашингтон в четвъртък вечер, водейки Портланд с 25 точки. Trail Blazers загубиха девет от 10. Те бяха без гарда Shaedon Sharpe (болка в десния адуктор) за втори пореден мач.

Трейл Блейзърс: Домакин на Сакраменто във вторник вечер.

Уориърс: В Денвър в понеделник.